CHARITY RIDE

Minulý rok sme pomohli Lucke vďaka MISSION RIDE 2022.

Prečo pomáhame

Šport je jeden z nástrojov pomoci pre spoločnosť. Jeho úlohou je liečiť, zabávať, vytvárať pozitívne pocity a emócie, zbližovať rozdielnych ľudí a názory, či učiť zodpovednosti nielen za seba, ale aj za kolektív. V našom prípade posúvame našu spoločenskú zodpovednosť ešte hlbšie. Máme to šťastie, že sme zdraví a môžeme športovať. No mnohí toto šťastie nemajú a život im pod nohy predložil prekážky, ktoré sami zvládnu len ťažko. Finančné zbierky, ktoré môžeme organizovať „len“ vďaka tomu, že sa môžeme hýbať, že môžeme robiť to, čo milujeme, sú to najmenšie čo môžeme pre nich spraviť. PRETO POMÁHAME!

Pridaj sa k nám a pomôžeš tým, že športuješ. Každý kilometer Tvojej jazdy sa počíta.

Patrikov príbeh

Nemôže hovoriť, ani sa hýbať, ale dokáže sa krásne smiať. Ten pohľad a úsmev si získa každého. Trpezlivý a vďačný za každú chvíľu, ktorú mu niekto venuje. Paťko má 16 rokov. Bol pridusený pri pôrode, vznikla z toho detská mozgová obrna, epilepsia. Dmo-najťažšia forma, zasiahnuté všetky končatiny, ležiaci, plienkovaný, s mentálnou retardáciou. Opatera 24/7. Ako rástol, pridávali sa diagnózy, časté infekty, antibiotiká, slabá imunita. Najväčšia záťaž pre telo bývali zápaly pľúc, priedušiek. Niekoľkokrát bojoval v nemocnici o život.

Od narodenia rehabilitoval- Dunajská Lužná, Renona, Adeli, Hendi v PN, súkromne. K tomu plávanie, hipoterapia, akupunktúra, masáže, operácia šliach v Kladne, trikrát kmeňové bunky vo Viedni, štyrikrát ročne súkromná lekár v Prahe. Chceli sme vyskúšať všetko pre zlepšenie stavu, minimálne ho udržať v čo najlepšej kondícii, čo najdlhšie. Dvakrát týždenne chodil do školy. Bol spoločenský, vnímavý.
Veľmi sa mu pohoršilo v apríli 2022. Z obyčajnej nádchy, nastal prudký obrat. Skončil na ARO v BA s ťažkými zápalom pľúc, modral, prestával dýchať. Dali ho do umelého spánku, dýchali prístroje, on oddychoval. Po mesiaci ho prebudili, začal dýchať sám, radosť neskutočná. Ešte v tú noc sa všetko zmenilo, naspäť umelý spánok, intubácia. Jediná možnosť z tejto situácie bola tracheostomická kanyla na dýchanie a odsávanie hlienu a PEG sonda (vývod do žalúdka na kŕmenie). Skončil doma na pľúcnej ventilácii. Život sa otočil, myslela som si, že toto už nezvládnem. Ale, keď on to nevzdal, zabojoval, chcel byť tu s nami…..

,,Nie je ťažké milovať dieťa zdravé a krásne, avšak len veľká láska sa dokáže skloniť k dieťaťu postihnutému.“ Učí ma pokore, žiť život v prítomnosti, uvedomeniu si našej malosti… Pribudli stroje, povinnosti, náročnejšia starostlivosť, pobyty v nemocniciach, reoperácia, ďalšie nás čakajú. Pre viaceré kompilácie chodíme každé dva týždne na výmenu kanyly do Bratislavy, takže tam odchádza časť financií. Pomôcky na hygienu, ošetrovateľská starostlivosť, nič z toho nie je hradené zo zdravotnej poisťovne. Zdravotnícky materiál je nepostačujúci, treba dokupovať.

Ďakujeme krásne za Váš záujem, finančné prostriedky, podporu.

Registrovaní

Balík komplet

Počet voľných miest - 8 z 20
Obsadenosť 60%

Balík etapa č. 1

Počet voľných miest - 10 z 20
Obsadenosť 50%

Balík etapa č. 2

Počet voľných miest - 20 z 20
Obsadenosť 0%

Balík etapa č. 3

Počet voľných miest - 18 z 20
Obsadenosť 10%

Balík etapa č. 4

Počet voľných miest - 13 z 20
Obsadenosť 35%

Registrované tímy

Team - Etapa č. 1

Počet voľných miest - 20 z 20
Obsadenosť 0%

Team - Etapa č. 2

Počet voľných miest - 20 z 20
Obsadenosť 0%

Team - Etapa č. 3

Počet voľných miest - 20 z 20
Obsadenosť 0%

Team - Etapa č. 4

Počet voľných miest - 15 z 20
Obsadenosť 25%