Mission ride 2022

Etapa 1

Prvá etapa je vždy prvým krokom do neznáma. Spoznáte nových priateľov so spoločnou vášňou pre cyklistiku, relax a zábavu na bicykli.

Trasa nás previedla od najzápadnejšej obce Slovenska – Záhorskej Vsi cez jedinú vrchársku prémiu dňa – Pezinskú babu. Vinárskou oblasťou Slovenska sa presunieme cez mesto keramiky Modru do najstaršieho kráľovského mesta Trnava. Prešli sme Hlohovcom, mestom kniežaťa Pribinu – Nitrou až skončili v Leviciach.

Etapa 2

Druhá etapa patrí k tým krajším, stále však k cyklisticky ľahším. Aj keď už je viac zvlnená ako prvá, tak stále jej kopce nebolia. Prechádza nádherným krajom banských tajchov, Štiavnických vrchov a zastavíme sa aj v meste striebra – Banskej Štiavnici, či samotnom srdci Slovenska – Banskej Bystrici. Cieľ etapy je priam na hranici Slovenského rudohoria a Národného parku Nízke Tatry, v obci Brezno – Rohožná.

Etapa 3

Tretia etapa je naozajstnou výzvou! 190 km a prevýšenie viac ako 2,5 km, cez 3 vrchárske prémie… uff. Vstupnou bránou do Nízkych Tatier z Brezna sa hneď na úvod vyštveráme na Čertovicu, ktorej 12 km stúpanie bolo naozaj budíčkom! Malé zvoľnenie nás previedlo krajom Pacha cez Hybe, Východnú a Važec opäť pod vrchol, tentoraz najvyšší bod celého podujatia – Štrbské Pleso. Zjazdom z Plesa cez Vysoké Tatry, Poprad sme si užili naozaj kus cesty bez šliapania do pedálov. Avšak asi posledný. Z Popradu je to síce v podstate z kopca až do Spišského Podhradia, no to už máme v nohách 150 km a pred nami tretia prémia – Branisko. Útechou bolo, že z Braniska do cieľa v Prešove je to v podstate 40km z kopca…

Etapa 4

Záverečná etapa bola „oddychová“. Teda mala byť. Z metropoly Šariša sme sa vydali na úplný východ Slovenska krásnymi cestami cez Vranov nad Topľou, Humenné, popod Vihorlatské vrchy do Sniny. Vstupom do Národného parku Poloniny akoby ste vošli do iného sveta. Výhľad Dara pri vodnej nádrži Starina (a aj výšlap na ňu) je naozaj krásny. No a odtiaľ už v podstate len z kopca rovno do cieľa chalúpky deduška Večerníčka v Novej Sedlici. Najvýchodnejšia obec na Slovensku symbolicky uzavrela našu misiu a spojila všetkých účastníkov NAPRIEČ SLOVENSKOM 2022.

Charity ride

Pomoc pre Lucku

Neodmysliteľnou súčasťou nášho projektu je aj jeho charitatívny rozmer a pomoc osudu a smutnému príbehu Lucie Prchlíkovej, ktorej sme aj vďaka Vám mohli pomôcť sumou až 4.000€ (3.210,- mestá a obce / 790,- Cyklisti ) 

Mediálne výstupy

Reportáž v TV JOJ
Reportáž v TV Markíza
Góly - body - sekundy
Rozhovor v TA3
Levická televízia
Livestream
Článok v Startitup.sk
Mesto Hlohovec
Článok v noviny.sk
Mesto Zvolen
Mesto Levice
Mesto Banská Štiavnica
ZO JDS Štiavnické Bane
Mesto Humenné
Mesto Snina